30 LISALUGEMINE: dokumendi tüübid

Veebilehe loomisel on hea lehe algusesse lisada dokumendi tüübi deklaratsioon. Isegi lihtsa HTML koodi puhul võib see aidata soovitud tulemust saavutada.

Suure osa autorite jaoks on olemas justkui lihtsalt HTML kuid tegelikult on olemas mitu erinevat versiooni, praegu on põhiliselt kasutusel versioon 5.

Dokumenditüüpide definitsiooni tähiseks on DTD (Document Type Definition). Brauser peab teadma, millise tüübiga on tegemist, selleks lisataksegi veebilehe algusesse vastav deklaratsioon, näiteks:

<!DOCTYPE html PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.01 Transitional//EN" "http://www.w3.org/TR/html4/loose.dtd">

või:

<!DOCTYPE html PUBLIC "-//W3C//DTD XHTML 1.0 Transitional//EN" "http://www.w3.org/TR/xhtml1/DTD/xhtml1-transitional.dtd">

Uusima, HTML 5 puhul on vaid üks DTD ja see on väga lihtsa kujuga:

<!DOCTYPE HTML>

Dokumendi tüüp on oluline selleks, et brauser suudaks veebilehte korralikult ekraanile tuua, elemente tõlgendada, nii toimub lehe avamine ka kiiremini. Dokumendi tüübi deklareerimine on vajalik ka veebilehe koodi süntaksi kontrollimiseks HTML validaatori abil (http://validator.w3.org/).

Loetelu soovitatavate dokumenditüüpidega leiab aadressilt:
http://www.w3.org/QA/2002/04/valid-dtd-list.html

Litsents

Icon for the Creative Commons Attribution-NonCommercial-ShareAlike 4.0 International License

Veebidisain by Koostaja: Mikk Oad; Tekst: Andrus Rinde, Mikk Oad is licensed under a Creative Commons Attribution-NonCommercial-ShareAlike 4.0 International License, except where otherwise noted.

Jaga seda raamatut