Sõnastik
- Brauser
-
Brauser ehk veebilehitseja (ingl browser) on arvutiprogramm veebilehtede kuvamiseks. Enim kasutust leidvad brauserid 2020. aastal on Chrome, Safari ja Firefox.
- HTML
-
HTML on lahtiseletatult hüperteksti märkimise keel (Hypertext Markup Language) ehk keel, millega märgitakse üles hüperteksti dokumendid [1].
- HTML atribuut
-
HTML elemendi algusmärgendisse lisatav info, millega saab muuta elemendi käitumist.
- HTML elment
-
HTML element on teatud tüüpi HTML keele komponent, millega saab veebilehele lisada sisu ning seda sisu ka vormindada. Elementidel on reeglina algusmärgend ja lõpumärgend, millede vahele jääb elemendi sisu.
- HTML märgend
-
HTML elementide ette lisatakse enamasti elemente tähistavad märgendid. Märgendi nimi kirjutatakse noolsulgude (< >) vahele ning lõpumärgendis lisatakse märgeni nime ette ka kaldkriips (</ >).
- internet
-
Väikese algustähega internet on mis tahes arvutivõrkude võrgustiku üldnimetus.
- Internet
-
Suure algustähega Internet tähistab konkreetset arvuteid ja väiksemaid arvutivõrke hõlmavat maailma suurimat andmesidevõrgustikku[2].
- Nutistu
-
Nutistu ehk asjade internet on seadmete võrk, mis Interneti kaudu kasutajaga ja omavahel informatsiooni jagavad (siia alla kuuluvad näiteks nutitelefonid, nutikäekellad, autod, aktiivsusmonitorid, külmkapid jne).
- Veeb
-
Veeb on hüpertekstil (HTML) põhinev ülemaailme elektrooniliste dokumentide (veebisaitide ja -lehtete) süsteem. Tegu on ühe Interneti põhirakendusega.
- Veebileht
-
Veebileheks (web page) nimetatakse veebis asuvat dokumenti. Reeglina on tegemist HTML keeles kirja pandud failiga. [3]
- Veebisait
-
Veebisait ehk veebilehestik (web site) kujutab endast kodulehega (home page) algavat veebifailide (HTML failide) kogumikku mingil teemal. [4]